Це цікаво





                            




Голографія - одне з чудових досягнень сучасної науки і техніки. Голограми мають унікальну властивість - відновлювати повноцінне об'ємне зображення реальних предметів. Назва походить від грецьких слів holos - повний і grapho - пишу, що означає повний запис зображення.Дивитися далі ...Голографія- віртуальна галерея


                                     


                Чому Ейнштейн показав язика?

ейнштейн


Більшість сучасних жителів планети представляють його як «божевільного вченого». Така думка склалася завдяки зовнішності і поведінці вченого, але його великий розум характеризує його як істинного генія свого часу.

Ейнштейн не надавав особливої уваги своєму зовнішньому вигляду, точніше він його не цікавив зовсім. Важливо те, що всередині, а не зовнішня оболонка людини - така була думка фізика. Тому люди часто могли бачити вченого з розпатланим волоссям, у старому розтягнутому светрі.

Його погляд не стежив захоплено за навколишніми, він нібито був звернений вглиб самого себе - в його думці безперервно відбувався процес вирішення складних завдань. Забудькуватість і непристосованість у побуті також були широко відомі громадськості і зіграли свою роль у формуванні його образу.Свої видатні відкриття Ейнштейн робив виключно заради людства і в ім'я науки, він ніколи не прагнув до слави і особистої вигоди. Про дивного вченого ходили різні чутки, він був дійсно загадковою особистістю. Але одного разу Альберт Ейнштейн трохи оголив свою справжню натуру і підняв завісу таємничості.

Фотограф Сейсс знімав вченого в день святкування його сімдесят другого дня народження, яке випадало на 14 березня 1952 року. Фотографія, що вийшла в результаті, отримала незабаром світову популярність і викликала ще більший інтерес до персони Ейнштейна.У той день Сейсс попросив вченого зробити задумане обличчя, яке, на його думку, відповідало б іміджу відомого винахідника. Але Альберт Ейнштейн висунув язика, чим дав зрозуміти, що всесвітньо відомий вчений може володіти не тільки серйозністю, а й бути просто веселою і життєрадісною людиною. Його близькі розповідали, що саме таким Ейнштейн і був у житті.

Фотографія була надрукована і розвіяла образ зосередженого сивого похмурого генія, який встиг вже набриднути і самому фізику. Спочатку на знімку були присутні ще подружжя Ейделот, але знімок був обрізаний, і в такому вигляді дуже скоро його побачили в різних куточках планети.

Ейнштейн вважав фотографію вдалою і навіть розсилав її друзям в якості вітальної листівки до Нового Року. Для свого близького друга Х. Сміта вчений власноручно підписав фотографію, назвавши її «жартівливою гримасою всьому людству». Було надруковано лише дев'ять оригінальних фотографій, які згодом набули великої цінності. Один такий знімок був проданий за 74 000 доларів у 2009 році.

  Рухомі картинки братів Люм’єрів


Саме брати Люм’єри в 1895 році запатентували кінематограф, котрий, на відміну від кінетоскопа Томаса Едісона, дозволяв одночасний перегляд стрічок великою аудиторією. Вони винайшли навіть трюки й рімейки, тож можна сказати, що брати Люм’єри — родоначальники не лише кінематографа, а й загалом мистецтва зйомки. Загалом існує близько сотні картин братів: як усесвітньо визнані шедеври, так і невідомі самородки, реставровані у форматі 4К.

Детальніше про перше кіно  тут... 



Мозок Ейнштейна продемонстрували всьому світу


Нещодавно зрізи головного мозку великого фізика Альберта Ейнштейна і творця теорії відносності вперше були представлені всьому світу у медичному музеї імені Томаса Мюттера у Філадельфії (Сполучені Штати). Відвідувачам музею пропонують 46 зрізів мозку науковця, які тонкіші за людське волосся, а один з них взагалі можна розгледіти тільки під мікроскопом.

Доктор на ім’я Люсі Рорк-Едамс, яка працює невропатологом Дитячого шпиталю Філадельфії, заявила про те, що при збільшенні головний мозок великого науковця виглядає зовсім як у молодої людини, а також у нього немає пігменту зношування, який характерний для літніх людей.



Цікавий факт дня: вода зберігає інформацію про організми, які жили в ній
Вода в Світовому океані зберігає інформацію про організми, які жили в ній у вигляді одиничних органічних молекул, з розповсюдження яких, як по запаху, можна відстежити шляхи міграції тварин.

«Вода має хімічну “пам’ять”, зберігаючи інформацію про організми, які знаходилися в ній у вигляді одиничних органічних молекул. Ми навчилися визначати, частиною яких організмів були ці молекули і як давно вони потрапили у воду», – сказав співробітник Інституту полярних досліджень імені Альфреда Вегенера (AWI), професор Борис Кох (Boris Koch).

За словами вченого, у воді після розпаду органічної речовини на довгий час залишаються його одиночні молекули, які вченим вдалося вивчити за допомогою надточного мас-спектрометра

Які явища природи ставлять науку в глухий кут?

Які явища природи ставлять науку в глухий кут?Думаєте, ви добре знаєте фізику чи хімію? Що ж, багато вчених у світі також думають, що знають абсолютно все. Але насправді в природі відбуваються явища, не підвладні поясненню з точки зору всіх відомих нам законів.
У даній статті ми розповімо про три основних загадки, які ставлять науку в глухий кут, хоча насправді їх набагато більше     
Вакумний поїзд майбутнього
Фахівці очікують, що поїзд зможе доправляти людей з Нью-Йорка в Сан-Франциско за півгодини.
Робочий прототип вакуумного поїзда Hyperloop буде запущений до кінця цього року, якщо вчасно буде закінчене будівництво тестового полігону, передає The Engadget.

Видання посилається на офіційну заяву генерального директора Hyperloop Technologies Роба Ллойда, який стверджує, що перші пасажири зможуть покататися на вакуумному поїзді до кінця різдвяних свят.

Як відомо, ідея створити вакуумний поїзд належить винахіднику Ілону Маску, засновнику компаній Tesla і SpaceX. Відповідно до його концепції, новий вид транспорту в майбутньому буде здатний переміщати пасажирів зі швидкістю, близькою до звукової.

Проект вакуумного поїзда є транспортною системою, яка складається з капсул, що переміщаються по трубах із дуже розрідженим повітрям. При цьому кожна капсула оснащена спеціальною турбіною на носі, яка перекачує розріджене повітря з дуже високою швидкістю.
                                                      


                                            

 Київські мости сяють барвистими вогнями... Мости справжній витвір мистецтва створений людиною протягом віків... А скільки їх у світі? І які вони?         Тут




Фатальне відкриття Марії Кюрі, яке загнало її дочку в могилу

Фатальне відкриття Марії Кюрі, яке загнало її дочку в могилу

      В останні дні про неймовірну небезпеку полонію-210 дізнався весь світ. Вперше цей радіоактивний елемент став широко висвітлений у 2006 році, коли в Росії ним отруїли агента КДБ Олександра Литвиненка.
    Для смертельної дози половини грама сріблястого порошку більш, ніж достатньо. Після його попадання в кров, зупинити процес руйнування організму неможливо. По мірі атаки альфа-частинок у жертви поступово відмовляють різні органи: печінка, нирки, кістковий мозок. Ці згубні метаморфози супроводжуються такими симптомами, як нудота, блідість і розпухання горла. Випадки отруєння полонієм настільки рідкісні, що лікарі кілька тижнів визначали захворювання Литвиненка.

Удар блискавки: які шанси вижити?  
Удар блискавки: які шанси вижити?
    Напевно, кожному відомий хоча б один випадок, коли людина виживала після удару блискавки. Такі події досить рідкісні, але вони є – ймовірність того, що блискавка потрапить у людину, складає приблизно 1 до 600 тисяч.
      З якої причини блискавка «притягується» до людини, вченим поки що не вдалося з’ясувати. Але, згідно зі статистикою, 86% уражених блискавкою були чоловіками. Одна з гіпотез дослідників пов’язує це з чоловічим гормоном тестостероном.


Земля, можливо, складається з двох планет   


Земля, можливо, складається з двох планет

     Планета Земля складається з двох планет. Таку гіпотезу висунули вчені з Каліфорнійського університету, попередньо вивчивши ізотопи кисню в каменях, привезених астронавтами з місячної поверхні.

        Тим самим вони підкоригували теорію, згідно з якою, планета Тейя врізалася в Землю і зруйнувалася. Її частина була притягнута на орбіту Землі і стала супутником нашої планети під назвою «Місяць». Проте, в цьому випадку, Місяць повинен був мати хімічний склад Тейї, тобто він повинен відрізнятися від земного. Але дослідження показали, що це не так: ізотопи кисню на Місяці ідентичні тим, що знаходяться на Землі.


"20 сервісів для створення та редагування презентацій"




          На сьогоднішній день презентація є невід'ємною частиною якісної,красиво і доступно поданої інформації на будь якому рівні.До вашої уваги кілька сервісів для створення презентацій





   8 цікаво – наукових експериментів для дітей                                                                                 У нас на кухні зберігається багато речей, з якими можна ставити найцікавіші експерименти для дітей. Ну і для себе, чесно кажучи, зробити парочку відкриттів з розряду «як я цього раніше не помічав».


Що відбувається у світі за 1 хвилину?Що відбувається у світі за 1 хвилину?            

Одна хвилина – це дуже невеликий відрізок часу, якого навряд чи вистачить, щоб зробити що-небудь значне. Як відомо день складається з 1440 хвилин, а рік складається з 525 600 хвилин. І якщо додати до цього все людство, виявиться, що багато всього відбувається у світі за одну непримітну хвилину, і вона дивним чином сповнена життя.

Ось декілька цікавих фактів про те, що відбувається у світі за одну хвилину або 60 секунд.

  


Немає коментарів:

Дописати коментар